czwartek, 7 marca 2013

Żyj smacznie i zdrowo!

Poziom świadomości tego co jemy jest moim zdaniem bardzo słaby. Przez to, że rodzice nie dbają o swoje nawyki żywieniowe cierpią dzieci. Nie mają po prostu skąd czerpać właściwych wzorców. Jednak jest jeszcze nadzieja dla młodzieży. Obecnie trwa III edycja programu edukacyjnego dla gimnazjów "Żyj Smacznie i zdrowo". Sam mam przyjemność zajmować się promocją konkursu w social mediach. Sprawia mi to wiele przyjemności i daje wiele satysfakcji, gdyż mam poczucie misji żeby edukować młodzież.

Program skierowany jest do uczniów oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych w całej Polsce. Główne cele kampanii to przekazanie w atrakcyjnej formie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie młodzieży do pierwszych eksperymentów w kuchni, a także wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. Dodatkowo zależy nam na zwróceniu uwagi na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności, energii i wody.


W poprzednich edycjach programu wzięło udział ponad 100 000 uczniów z 2000 szkół. W III edycji dotychczas zgłosiło się ponad 1760 szkół, co stanowi blisko 25% szkół gimnazjalnych w Polsce, 2500 nauczycieli oraz blisko 67 000 uczniów. A do końca programu zostały jeszcze 4 miesiące!

Jaki jest mechanizm akcji? Na początku każdy zainteresowany udziałem nauczyciel wypełnia formularz zgłoszeniowy dostępny na www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Po dokonaniu zgłoszenia każdy
z nauczycieli otrzymuje bezpłatnie zestaw edukacyjny z materiałami dydaktycznymi.Program posiada również swój profil na facebook'u http://www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo. Dzieje się tam wiele i warto od czasu do czasu spojrzeć, bo można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy :)

Program warto polecić nauczycielom, jeśli macie dzieci w wieku gimnazjalnym. Ja akcję popieram całym sobą :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz