sobota, 22 czerwca 2013

Warto się wybrać na...

W nadchodzącym tygodniu wiele się będzie działo kulturalnie w naszym kraju. Warto sprawdzić co w trawie piszczy i nie siedzieć w domu, nawet po pracy. A tymczasem poniżej znajdziecie najciekawsze wydarzenia w mojej ocenie. Mam nadzieję, że przekonam Was choćby do którejś z atrakcji.

Numer 1
Big Book Festival


O tym wydarzeniu powiedział mi koleżanka z pracy Asia. Jest wielką miłośniczką książek i dużo również wie na temat postaci kobiety w literaturze. Już nie długo opublikuję na blogu rozmowę z nią właśnie na ten temat. Tymczasem przeczytajcie co o festiwalu piszą organizatorzy: "Warszawa na dwa dni stanie się miastem czytelników. W kilkunastu miejscach, budynkach przestrzeni publicznej i wirtualnej odbędzie się ponad pięćdziesiąt wydarzeń z udziałem prawie siedemdziesięciu gości z Polski i zagranicy. To nowoczesny festiwal angażujący publiczność w akcje artystycznei literackie. Zaprojektowany z zamysłem, wkraczający w przestrzeń publiczną i użytkową. Wydarzenie otwarte i bezpłatne. Nielimitowany kontakt z literaturą. Pokażcie się z książką!" Więcej na stronie.

Numer 2 
Festiwal "Młodzi i Film"


24 czerwca rusza wielkie święto kina w Koszalinie. Każdy, kto interesuje się filmem powinien tam być. Do konkursu zakwalifikowało się aż 71 filmów. Jest więc co oglądać. Wszystkich zainteresowanych zapraszam po więcej informacji na stronę.

Numer 3
IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania


16 zespołów z Meksyku, Maroka, Izraela, Chin i Polski  zaprezentuje swoje spektakle na warszawskich scenach podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Sprawdźcie co jeszcze Was czeka tutaj.

Numer 4
Europejski tydzień młodzieży


"Już po raz szósty rusza Europejski Tydzień Młodzieży! To okazja, aby głośno wyrazić swoje zdanie na temat polityki młodzieżowej i porozmawiać o swoich potrzebach z rządzącymi. Wśród atrakcji tegorocznego ETM-u znajdziecie między innymi: ciekawe wydarzenia regionalne, ogólnopolskie forum młodzieży, konkursy."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz