wtorek, 2 lipca 2013

Świat Włoskich smaków Marleny De BlasiUwielbiam książki kucharskie, które poza tym, że prezentują ciekawe przepisy na potrawy dają czytelnikowi coś jeszcze. Takie też są książki Marleny De Blasi „Smaki Południowej Italii” oraz „Smaki Północnej Italii”.
W tych książkach znajdziemy opisy wszystkich regionów, z jakimi mamy do czynienia we Włoszech. Większość Polaków Włochy kojarzą się głownie z makaronem. Nic bardziej mylnego. Ja po lekturze tych pozycji dowiedziałem się, że kuchnia Włoska jest bardziej złożona. Wiele potraw jest inspirowana znajdującymi się obok państwami. Widać w nich wpływy różnych kultur.
Autorka w naprawdę smakowity sposób opisuje każdy region, aby następnie przytoczyć najpopularniejsze potrawy, jakie możemy w nim spotkać. Lektura jest naprawdę przyjemna a smaki, jakie w niej znajdziemy potrafią niekiedy bardzo mocno zaskoczyć.

Jeśli mam sięgać po książki kulinarne to właśnie takie do mnie najbardziej przemawiają. Pełne wspomnień i doświadczeń autorki oraz pysznych potraw. Myślę, że jest to też fajny pomysł na prezent dla znajomych, którzy uwielbiają gotować, ale też dla takich, którzy dopiero się uczą. Opisy przygotowania dań są bardzo szczegółowe i nie można nie zrobić dobrze prezentowanych potraw.
Polecam z całego serca te dwie pozycje. Niech Włochy w różnej postaci zagoszczą w waszych kuchniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz