środa, 25 września 2013

Warsztaty fotograficzne Almette - moim okiem

W ostatnią sobotę miałem okazję orgaznizować warsztaty fotograficzne dla marki Almette. Uczestnikami warsztatów byli wyróżnieni w konkursie "Almette - Inspirjący Smak Natury" blogerzy. Punktualnie o godzinie 12 rozpoczęliśmy nasze kulinarno-fotograficzne spotkanie.

Na warsztaty stawili się:
Alicja Drzewiecka autorka bloga Wielki Apetyt
Asia Matyjek, która czaruje na Odczaruj Gary
Gotowy na wszystko Michał Staszczyk czyli Paszczak Gotuje
Sympatyczne małżeństwo Wioletta i Grzegorz Sowińscy prowadzący blog Fotografujemy-Gotujemy-Testujemy
Iwona Świerczyńska, moim zdaniem mistrzyni wołowiny, z bloga BloGotowanie
Marta Łasocha, której sos powalił nas wszystkich na kolana, autorka bloga Z zapachem wanilii we włosach
Jola Perz-Straga, która serwuje Damsko-męskie spojrzenie na kuchnie i dom

No i oczywiście nasi wspaniali prowadzący warsztaty Beata i Lubomir Lipov. Bez nich nie byłoby tych warsztatów. Beata krzątała się po kuchni, podpowiadała co fajnie będzie wygladało. Lubomir natomiast słuzył swoja poradą przy wykonywaniu zdjęć.


Na początek dla uczestników przygotowaliśmy zabawę. W 45 minut mieli przygotować swoje danie. Kategorii było kilka, każdy popisał się ogromnym talentem. Dani wygladały pieknie, a smakowały jeszcze lepiej.

 

 

Po gotowaniu przyszedł czas na stylizację i fotografowanie przygotowanych potraw. Było przy tym wiele zabawy. Każdy miał inny pomysł na pokazanie swojego dania. Uczestnicy mogli spróbować fotografowania zarówno przy świetle dziennym jak i popracować trochę z lampą. Ja dzielnie asystowałem i tam gdzie mogłem doświetlałem styropianem :)

 

Po tych męczących ćwiczeniach zgłodnieliśmy. Nadszedł czas na wspólna konsumpcję przygotowanych pyszności. Było naprawdę smacznie. Gdy już nasze brzuszki się napełniły wspólnie omówiliśmy zrobione zdjęcia, zastanawiając się co jest na nich ok, a nad czym można by jeszcze popracować.


Żal było się rozstawać. Jednak to co dobre nie trwa wiecznie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za atmosferę jaką udało nam się wspólnie stworzyć. Na koniec dodam, że wszystkie zdjęcia jakie macie okazję zobaczyć w tym wpisie są autorstwa Lubomira Lipov i Korneli Bułanow. Dziękuję im bardzo za udostępnienie. 

A poniżej autor wpisu w iść złowieszczej stylizacji :)


3 komentarze:

  1. och Panie Marcinie cóż za groźna mina:) Strach się bać co będzie w ten weekend:)

    P.S. Marcin proszę usuń opcje przepisywania znaczków przy komentowaniu- to tak utrudnia życie gdy okazuje się że a to np q, a "b" miało być 6:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Takich nauczycieli zazdroszczę! :)

    OdpowiedzUsuń