wtorek, 3 grudnia 2013

Zdrowa kuchnia włoska według Gino

Ostatnio będąc w empiku miałem ochotę sobie kupić jakąś książkę kulinarną. Stałem przy półce sklepowej z dobre 30 minut. Okładki krzyczały w moją stronę. Jednak nie wiedziałem na którą się zdecydować. Moją uwagę przykuła, mała wciśnięta pomiędzy inne książka Gino D'Acampo "Smaczna i zdrowa kuchnia włoska". Zaintrygował mnie tytuł i sięgnąłem po nią. Po przejrzeniu kilku przepisów stwierdziłem, że muszą ją mieć.

Po powrocie do domu od razu zabrałem się za czytanie. Fascynujący wstęp na temat podstaw włoskiej kuchni bardzo mi się spodobał. Dowiedziałem się między innymi, że włosi należą do jednych z najszczuplejszych w Europie. Swoją sylwetkę zawdzięczają bardzo zbilansowanym potrawom. Dalej było już tylko lepiej. Wspaniałe przepisy z pięknym zdjęciami mają jedną bardzo fajną cechę. Wszystkie zawierają opis kaloryczności, zawartości tłuszczu, tłuszczy nasyconych, soli oraz cukrów. To bardzo fajne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób które pilnują kalorii. Na samym końcu książki znajduje się też zestaw ćwiczeń, który wraz z prezentowanymi przepisami pomoże cieszyć się wspaniałą sylwetką.

Książką jest naprawdę bardzo dobrze przemyślana. Pełna jest ciekawych porad i wypełniona po brzegi wspaniałym smakami. Na pewno wykorzystam nie jeden przepis z niej. Polecam ją także jako prezent dla bliskich z okazji zbliżających się świąt.

2 komentarze:

  1. Mam już jedną książkę Gino D'acampo i jestem bardzo zadowolona :) Myślę, że "Smaczną i Zdrową kuchnię włoską" też niedługo nabędę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę jest rewelacyjna. Polecam ją w 100%

    OdpowiedzUsuń