czwartek, 17 października 2013

Dekadencka herbaciarnia

Dzisiaj chciałem Was zaprosić do miejsca, które mi kojarzy się z ciepłem i naprawdę niepowtarzalną atmosferą. Tym miejscem jest "Herbaciania Dekadencja" w Łodzi. Odkryłem ją podczas jednej z wizyt w tym mieście. Wchodząc tam ma się wrażenie, że przeniosło się do saloniku babci z początku XX wieku. Pełno jest w nim małych klimatycznych detali, które razem tworzą wspaniały klimat.


Jeśli się tam wybierzecie na pewno przywita Was wspaniała i miła obsługa. W karcie znajdziecie niesamowicie bogaty wybór herbat. Możecie się przy nich odprężyć, pobudzić lub po prostu poczuć jak w domu. Warto spróbować kilku rodzajów. 


Kolejną rzeczą wartą uwagi w tym lokalu są naprawdę dobre ciasta i desery. Pamiętajcie tylko, że jeśli nie chcecie się zbytnio przejeść to nie zamawiajcie nic co ma w nazwie słowo "dekadencja". Wszystkie te desery są naprawdę słusznych rozmiarów i smakują wybornie. :) Ceny są naprawdę przystępne. Za 20 - 25 zł napijecie się naprawdę wspaniałych herbat i zjecie spore kawałki ciast.


Przy wyjściu na rozgrzewkę polecam spróbować domowej roboty nalewek. Całkowicie za darmo oraz zabrać ze sobą z małego koszyczka przy drzwiach polecaną danego dnia próbkę herbat. Oczywiście na miejscu możecie też zakupić wszystkie rodzaje herbat, jakie dostępne są w karcie. Ja zawsze miło spędzam tam czas. Jeśli zdarzy Wam się być w Łodzi koniecznie odwiedźcie ten lokal.