wtorek, 15 kwietnia 2014

"Spóżnione wyznania" - John Boyne

Tym razem nie będzie kulinarnej książki. Jednak mam Wam do zaprezentowania pozycję, która naprawdę mnie ujęła. Głównie za to jak została napisana i fakt, że trzymała mnie w niepewności aż do samego końca. Jednak zacznijmy od początku. Bohaterem książki jest młody, ale mocno doświadczony przez los Tristan Sadler, który z Londynu udaje się na wycieczkę do Norwich, aby przekazać listy swojego poległego na wojnie przyjaciela siostrze. Tristan bowiem w wieku 17 lat zaciągnął się do wojska aby bronić swojego kraju podczas trwającej pierwszej wojny światowej.


Nasz bohater jednak poza listami wiezie coś więcej. Jest to wyznanie, które ma uzdrowić jego duszę. Jednak czy tak się staję musicie przekonać się sami. To co na pewno mogę Wam zdradzić, to bardzo dobrze wykreowane postacie. Nic tutaj nie jest przypadkowe. Książka jest przeplatana tym co dzieje się obecnie w życiu Tristana i wspomnieniami o tym co działo się podczas wojny i we wcześniejszym życiu bohatera.

Drugą bardzo ważną postacią w tej powieści jest przyjaciel Tristana, Will Bancroft. To on jest przyczyną rozterek i niepokoju głównego bohatera. Uczucie jakie wytwarza się między tymi dwoma mężczyznami przerasta ich obydwu i znacząco wykracza poza ramy zwykłej przyjaźni. Wszystko prowadzi do dramatycznego końca, który nie odnosi się tylko do życia fizycznego ale też i duchowego.

Skomplikowane postacie, dobrze poprowadzona narracja i naprawdę ciekawa tajemnica towarzyszą czytelnikowi już od pierwszych stron tej powieści. Warto po nią sięgnąć i sprawdzić, jak zakończyła się znajomość Willa Bancrofta i Tristana Sadler. Na pewno się nie zawiedziecie.

Na koniec dla wszystkich moich czytelników mam dobrą wiadomość. Wystarczy, że odwiedzicie stronę znak.com i przy zakupie za 100 zł podacie kod rabatowy mezczyznagotuje04 a za Wasze zakupy zapłacicie o 40 zł mniej. No to do dzieła :)

Szczegóły promocji:
1. Aby skorzystać z promocji należy wpisać na stronie www.znak.com.pl
kod rabatowy - Dzięki uprzejmości Wydawnictwo Znak mam dla Was małą niespodziankę. Jeśli zdecydujecie się zrobić zakupy za minimum 100 zł, to otrzymacie RABAT w wysokości 40 zł.

Szczegóły promocji:
1. Aby skorzystać z promocji należy wpisać na stronie www.znak.com.pl
kod rabatowy - mezczyznagotuje04
2. Gdy wartość Twojego zamówienia wyniesie 100 zł, od 
3. Rabat nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
4. Kod rabatowy jest ważny do końca kwietnia 2014 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz