czwartek, 21 sierpnia 2014

Kilka słów o... Truskawkach

Truskawki powoli juz się kończą. Można je dostać na naszych bazarkach najczęściej w czerwcu i lipcu. Jednak owoce zbierane są nawet do końca sierpnia. Warto po nie sięgać, bo są źródłem wielu witamin i mikroelementów. No i przede wszystkim, mają wspaniały smak.


Na samy początku warto napisać o tym, że są to owoce dietetyczne. Zawierają, bowiem tylko 35 kcal w 100 gramach. Jednak powinny na nie uważać osoby cierpiące na cukrzycę, bo cukru w nich jest dość dużo. Dodatkowo wspomagają one procesy odchudzania, dzięki zawartemu w nich błonnikowi. Pomaga on usprawnić perstaltykę jelit, a co za tym idzie nie grożą nam zaparcia.


Dzięki wysokiej zawartości żelaza, korzystnie wspomogą organizm przy walce z anemią. Pozwolą nam się też cieszyć zdrową cerą i mocnymi włosami. Dzięki zawartości fosforu i wapnia wzmocnią kości. Warto je, więc podawać naszym najmłodszym domownikom.


Truskawki ogólnie wzmocnią też Wasz organizm. Głównie dzięki związkowi zwanemu fitocydem. Działa on bakterjobójczo. Szczególnie polecane są one przy wszelkich stanach zapalnych jamy ustnej.


Co ciekawa truskawki posiadają więcej witaminy C niż cytryna. A, poza tym są bogate w witaminy z grupy A, B oraz E. To wszystko wpływa na to, że są jednymi ze zdrowszych owoców. Dlatego nie ociągajcie się, i jeśli macie jeszcze okazję, gdzieś je kupić, koniecznie, to zróbcie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz