wtorek, 30 września 2014

Stevie Parle, Emma Grazette - "Wyprawy po przyprawy"

Książka pachnąca cynamonem. Nie żartuję, to prawda. Dzisiejsza pozycja, którą chce Wam polecić, ma ten dodatkowy atut. Wewnętrzna strona okładka, po potarciu ręką pachnie cynamonem. Jest, to zaskakujące i jak dla mnie bardzo fajne rozwiązanie. Zwłaszcza, że cynamon znajduje w tej książce dość dużo miejsca.


Jednak od początku. Książka napisana jest przez dwójkę autorów, którzy postanowili wybrać się w niezwykłą podróż po przyprawy. Jej wynikiem była właśnie ta pozycja. Bardzo aromatyczna i pełna wspaniałych przepisów.

Steve, jeden z autorów dba w niej o wspaniałe przepisy na dania. Natomiast Emma, poza dorzucenie swoich kulinarnych propozycji, bardzo szczegółowo opisuje każdą z 6 przypraw z jakimi spotkamy się w książce. Autorzy postanowili rozłożyć na czynniki pierwsze właśnie 6 przypraw, czyli papryczki chili, goździki, kmin rzymski, cynamon, gałkę muszkatołową i czarny pieprz. Każdej z tych przypraw poświęcony jest oddzielny rozdział.

                 

Jak już wspomniałem książką zawiera zarówno przepisy, jak i wspaniałe porady. Już dawno nie spotkałem się z tak ciekawie i dobrze napisaną książką. Można w niej znaleźć wspaniałe pomysły na zdrowe i smaczne posiłki. Dodatkowo dowiecie się, jak używać danej przyprawy, jakie ma ona właściwości oraz wiele, wiele więcej.

Mimo, że książką została wydana już jakiś czas temu, do mnie trafiła dość niedawno. Jednak na pewno warto po nią sięgnąć i zagłębić się w niezwykły świat aromatów i smaków. Polecam Wam ją w 100%, pięknie wydana i okraszona wspaniałymi zdjęciami. Cóż chcieć więcej? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz