sobota, 6 września 2014

Styl Życia - Garnki emaliowane

Moda, wraca co jakiś czas i nie tyczy się to tylko ubrań. Kiedyś w każdym domu gotowało się w garnkach emaliowanych. Pamiętam, jak co rano babcia podgrzewała mi mleko do płatków w małym kubeczku emaliowanym. Uwielbiałem go, był czerwony i miał takie drobne białe kropeczki. Jednak potem zachłysnęliśmy się wszyscy nowościami. A to garnki z podwójnym dnem, a to teflon, na ceramicznych kończąc. Każde z nich mają swoje wady i zalety, jednak większość nie ma tego czegoś, co mają właśnie emaliowane garnki, kubki, miski. Chodzi oczywiście o piękne wzory.


Wzorów jest tysiące. Każdy z producentów prześciga się w tworzeniu, coraz to ciekawszych motywów. Znajdziemy na garnkach zarówno piękne kwiaty, delikatne pastelowe kropki, a na śmiesznych obrazkach kończąc.Każdy z nas może wybrać coś dla siebie. Są garnki dla fotografów, gospodyń domowych czy też małych dzieci. Dzięki zakupieniu takich gadżetów do naszej kuchni wprowadzimy do niej odrobinę koloru i zabawy. Takie garnki idealnie sprawdzają się, jeśli chcemy przekonać nasze maluchy do wspólnego gotowania. Testowałem to na moim siostrzeńców, który ma jeden ulubiony garnek i jak wie, że będziemy w nim gotować to od razu biegnie do kuchni pomagać.
Jeśli jeszcze nie macie ich w domu koniecznie zakupcie, ja polecam na przykład te od Emalia Olkusz lub Silesia Rybnik. Jednak nie ograniczajcie się tylko do tych dwóch. Jest pełno sklepów internetowych w których znajdziecie ciekawe motywy. Wystarczy choćby wymienić garneczki.pl albo agdchrosciel.pl. W każdym z tych miejsc znajdziecie coś dla siebie. Zajrzyjcie koniecznie i wzbogaćcie swoja kuchnie w nowe kolory.

2 komentarze:

  1. Emaliowane garnki są niepowtarzalne, dzięki tym kolorom i wzorom kuchnia nabiera życia i gotuje się przyjemniej. Pamiętam byłam dzieckiem gdy ojciec kupował garnki na wagę, jakie one były różne i różniste, od wielkich po małe maleńkie. Eh... a mnie naszło na wspomnienia. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podobnie jak u mnie :) Wpis, tez powstał pod wpływem sentymentu :)

      Usuń