czwartek, 6 listopada 2014

Kilka słów o... śliwkach

Śliwki uwielbiam, pod każda możliwą postacią. Idealnie nadają się do ciast, jak i do dżemów czy konfitur. Jednak nie tylko dlatego po nie sięgam. Mają również bardzo dużo właściwości, które pomagają nam dobrze funkcjonować.


Przede wszystkim śliwki działają bardzo dobrze na nasz układ pokarmowy. Jednym słowem, mają właściwości przeczyszczające. Jeśli więc, dokuczają Wam zaparcia, sięgnijcie po śliwki. Najlepiej w czystej formie.

Wbrew pozorom, owoce te nie posiadają wysokiej zawartości witaminy C. Zawierają jednak w sobie rzadko spotykaną w owocach witaminę E. A zawartość witaminy A, pozwala mówić o nich, jako o wartościowych przeciwutleniaczach.


Śliwki posiadają również właściwości antyrakowe i antymiażdżycowe. Wszystko dzięki zawartości dwóch składników katechiny i kwasu chlorogenowego. Jeśli więc chcecie działać prewencyjnie, koniecznie musicie uwzględnić je w swoim jadłospisie.

Na koniec coś na poprawę humor. Kochani, nie będzie żartu, po prostu sięgnijcie po śliwki, bo bardzo dobrze wpływają na poprawę nastroju. Udowodnione naukowo. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz