czwartek, 4 grudnia 2014

Kilka słów o... cynamonie

Cynamon, to jedna z tych przypraw, które w okresie zimowym towarzyszy nam w domach. Dodajemy go do ciast, herbaty jak również wieszamy jako ozdobę na choinkę. Jednak czy wiem, dlaczego warto po niego sięgać? Jeśli nie, to może mój dzisiejszy wpis, trochę Wam rozjaśni sprawę.


Pierwsza, bardzo istotna właściwość to zwiększenie ukrwienia wielu narządów w naszym ciele. Poprawia on zarówno dopływ krwi do mózgu, co skutkuje lepszym zapamiętywaniem, jak również pozytywnie wpływa na ukrwienie narządów płciowych. Dlatego też, uważany jest za afrodyzjak. Jeśli więc, chcecie cieszyć się wigorem w łóżku, sięgajcie po cynamon.


Cynamon ma również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Dlatego, warto dodawać go do herbaty w okresie zimy. Spowoduje to, że będziemy bardziej odporni na szerzące się w tym okresie przeziębienia. Dodatkowo, jeśli dręczy nas zbytnie zagrzybienie organizmu, cynamon na wspomoże w walce z tym uciążliwym problemem.


Na koniec dobra wiadomość. Jeśli się odchudzacie, to ta przyprawa jest idealna dla Was. Cynamon poprawia przemianę materii. Można na przykład possać sobie laskę, przed spożyciem posiłku. Reguluje on też pracę naszych nerek, dzięki czemu nasz organizm szybciej i łatwiej się oczyszcza.


Proponuję więc, skoczyć do sklepu i zaopatrzyć się w jego dużą ilość. Pomoże nam w wielu problemach, a przy okazji wpłynie bardzo pozytywnie na nasze doznania smakowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz