wtorek, 25 lutego 2014

„Szczypta Smaku” – miła i przyjemna dla oka pozycja

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego otrzymałem do zapoznania się książkę autorstwa Agaty Ziemnickiej-Łaskiej i Olgi Kwiecińskiej „Szczypta Smaku”. Książka od razu przypadła mi do gustu, bo we wstępie znalazłem stwierdzenie, które bardzo mi się spodobało. A chodzi o prośbę autorek „Nie odchudzajmy się!”. A tak na poważnie to Pani na początku książki w bardzo ciekawy sposób wyjaśniają, że diety polegające na ograniczaniu jedzenia nie prowadzą do niczego dobrego. Wiadomo lepiej jest jeść regularnie i dobrze zbilansowane posiłki, niż mniej i narazić się na napady wilczego głodu.


Sam podział książki jest przejrzysty. Autorki swoje przepisy umieściły w 7 kategoriach. I tak możemy poznać ciekawe przepisy na lunche, które spokojnie da się zabrać do pracy, wspaniałe i proste dania na śniadanie jak również pomysły na rodzinny obiad.

Mnie osobiście bardzo podobały się też rozdziały prezentujące dania włoskie i francuskie. Książka jest stworzona tak, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zarówno mama prowadząca dom skorzysta z ciekawych pomysłów na obiad, jak i single będą mogli się wspomóc przy organizacji romantycznej kolacji. Oczywiście, jeśli zdecydują się randkować :)Wszystko okraszone jest ciekawymi zdjęciami. Ja ująłbym ich charakter słowem rustykalne. Wszystko to czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Kilka przepisów wypróbowałem w ostatni weekend i wszystkie wyszły pysznie. Także, jeśli macie czasem obawy przed kupieniem książki bo nie ufacie czy przepisy wyjdą tutaj możecie być spokojni.Warto mieć tę pozycję w swojej domowej biblioteczce kulinarnej. Ja polecam Wam ją z czystym sercem J