czwartek, 14 sierpnia 2014

Kilka słów o... Pomidorach

Pomidory, wszyscy je znamy, jednak, czy zastanawiamy się dlaczego warto po nie sięgać? Większość z nas nie. Stały się one częścią naszej diety jednak nie do końca wiemy, jaki mają wpływ na nasz organizm, a warto, to wiedzieć.


Przede wszystkim pomidory zawierają przeciwutleniacze, które chronią naszą skórę przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie spowalniają proces starzenia. Są też małokaloryczne, warto, więc sięgać po nie, jeśli jesteśmy na diecie.

Osoby z problemami sercowymi na pewno ucieszą się z faktu, że pomagają one obniżać ciśnienie krwi. Głownie dzięki zawartości pektyn i kwasu, który pomaga wątrobie utleniacz kwasy tłuszczowe i hamować gromadzenie trójglicerydów.


Zawarty w nich likopen obniża ryzyko raka prostaty u Panów. Jednak trzeba je jeść regularnie, żeby mogły mieć takie działania.

Jeśli chodzi o zawartość witamin, to tutaj też jest nieźle. Przede wszystkim zawierają one witaminę C, która pomaga uodparniać nasz organizm. Dodatkowo zawiera witaminę E oraz witaminy grupy B, PP i K. Mineralnie, pomidory sa bogate w potas, wapń, magnez i żelazo.


Jak widzicie, warto po nie sięgać. Wspomogą nas kompleksowo, a dodatkowo zawsze można liczyć na ich wspaniały smak. :)