niedziela, 24 sierpnia 2014

Styl Życia - Męska broda

W dawnych czasach, broda u mężczyzny, była oznaką statusu społecznego i mądrości. Zwłaszcza taka zadbana i wypielęgnowana. Obecnie, jest ona, po prostu modna. Mówi się nawet, że broda to jeden z nieodłącznych atrybutów prawdziwego hipstera. Trudno jednoznacznie określić, kiedy wróciła na nią moda. Jedno jest pewne. wywołuje ona dużo emocji zarówno wśród Panów, jak i Pań.


Broda może być kozia, krótka, długa, na Hiszpana albo Elvisa. Pomysłów na jej zapuszczenie jest bardzo wiele. Ważne, żeby ją mieć. Oczywiście, nie każdemu będzie pasowała. Jednak ci, którzy ją zapuszczą na pewno od razu poczują się bardziej męscy.

Moda ta dotyka nawet celebrytów. Kiedyś gładcy z nienaganną cerą, obecnie bardziej nieokrzesani z zarostem, mniej lub bardziej dopracowanym. Ci, którzy zapuścili brodę na pewno wzbudzają większe zainteresowanie u płci pięknej.

 

Zastanawiałem się nawet skąd u Pań taki pociąg do tych kłaczków na twarzy. Może jest to tęsknota za prawdziwym macho. Broda sprawia, że mężczyzna wygląda również na bardziej doświadczonego. Na pewno dodaje lat. Tak jak wspominałem, kiedyś był, to atrybut mędrców i osób z określoną pozycją społeczną. Może obecnie chcemy, dzięki zapuszczeniu brody podkreślić swoją wiedzę i wiek. Może ta broda ma sugerować, że nie jesteśmy już chłopcami, tylko mężczyznami z krwi i kości. Odpowiedź na, to pytanie, pozostanie, jednak tajemnicą.

Jedno jest pewne broda u mężczyzn stała się nieodłącznym elementem. Zapuszcza ją coraz więcej Panów i przyznam, że niektórym naprawdę z nią do twarzy. Warto, jednak odpowiednia o nią zadbać.

             

Przede wszystkim, jeśli już sobie na nią pozwolimy, powinniśmy zainwestować w dobry sprzęt do jej przycinania. Jeśli nie chcemy robić tego sami, możemy skorzystać z usług profesjonalistów. W Warszawie o brodę można zadbać w otwartym nie dawno "Rostowski Barber Shop" na koszykowej.

Kolejną sprawą jest to, żeby nasza broda nie była jak iglaki w lesie. Sucha i sztywna nie sprawi przyjemności zarówno posiadaczowi, jak i osobą przebywającym w jego bliższym towarzystwie. Warto zainwestować odrobinę i zakupić kilka specyfików, które nie tylko poprawią jej koloryt i miękkość, ale pomogą zadbać o jej odpowiednie ułożenie. Ja polecam Wam sklep "BeardShop", sam z niego korzystam i jestem zadowolony z produktów i efektów.

Na koniec zostawiam Was z kilkoma faktami o brodzie. Oczywiście, trochę żartobliwych, jednak nawet w żartach jest ziarnko prawdy.