sobota, 20 września 2014

Styl Życia - Instagram

Żyjemy w czasach, kiedy łatwiej jest się podzielić wydarzeniem ze swojego życia poprzez Internet niż przy spotkaniu ze znajomymi. Portale społecznościowe, w moim odczuciu, bardzo spłyciły nasze kontakty międzyludzkie. Z drugiej zaś strony dały nam narzędzia, do natychmiastowego podzielenia się tym co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Dodatkowo pozwalają nam dość szybko wykreować siebie samych jako ekspertów z dowolnej dziedziny jaka nas interesuje. Dzisiaj, jednak chciałbym skupić się na fenomenie portalu Instagram.Zdarza Wam się, że idąc ulicą widzicie ludzi, którzy skrzętnie fotografują coś komórką? Na pewno tak. Najprawdopodobniej wykonane przez nich zdjęcie za chwilę znajdzie się na ich prywatnym koncie na Instagramie. Dodatkowo, wzbogacą je wymyślnymi hashtagami i będą czekać, aż ludzie z całego świata znajdą ich zdjęcie i klikną Instagramowe serduszko, oznaczające uznanie dla wykonanej fotografii.

Jednak skąd wzięła się ta moda na fotografowanie? Jasnej odpowiedzi nie ma. Jednak na pewno wpływ na, to ma fakt, że każdy z nas chce uchodzić za ciekawego człowieka. Wrzucając zdjęcia na taki profil, bardzo łatwo możemy zbudować swoją osobowość. Możemy stać się człowiekiem, którego pasją jest gotowanie. Wtedy pokazujemy nasze potyczki w kuchni i ich efekty. Ktoś inny, może chcieć zostać ekspertem w dziedzinie mody. Wtedy będzie prezentował swoje stylizacje. Jeszcze inny, stwierdzi, że warto pokazywać swoje podróże. No, bo przecież, nic tak nie wzbudza zazdrości w innych jak fakt, że kogoś stać na to, aby podróżować.Instagram stał się dla ludzi portalem, który bardzo łatwo, może wykreować ich jako modnych, światowych i wartych uwagi. Dzięki codziennemu pokazywaniu co się u nas dzieje, zwracamy na siebie uwagę. No, a przecież w każdym z nas jest ta odrobina próżności, która sprawia, że fajnie jest jak ktoś docenia nasze życie. Poprzez kilka kliknięć, możemy pokazać siebie całemu światu.

Jednak zaistnieć na tym portalu wcale nie jest tak łatwo. Dziennie wgrywanych jest tam miliony zdjęć. Wybić się wśród takiego tłumy wcale nie jest prosto. Jest, jednak na, to kilka rad. Przede wszystkim używanie odpowiednich hashtagów. Nie ma co się silić na wymyślanie nowych, niszowych. Warto korzystać z tego co już jest na portalu. Wybierajcie takie znaczniki, które dla Waszej kategorii są najpopularniejsze. Jeśli, więc wrzucacie zdjęcia jedzenia na pewno nie zapomnijcie o sławetnym #foodporn lub #foodgasm. Możecie też potraktować siebie jako stylistów potraw. Wtedy walnijcie #foodstylist i #foodstyling. Nie ograniczajcie się. Im więcej hashtagów użyjecie, tym większa szansa, że ktoś Was zauważy.Kolejna sprawa, to praca u podstaw. Niestety, jeśli zależy Wam na rosnącej liczbie obserwujących musicie poświęcić trochę czasu w ciągu dnia, aby ich do siebie przyciągnąć. W tym celu należy pozwiedzać trochę portal, poklikać serduszka na profilach innych, a od czasu do czasu coś też skomentować. Możecie też jak szaleni, zacząć obserwować innych. Część z nich na pewno odwdzięczy się tym samym. Jednak pamiętajcie, że największą skuteczność da Wam polubienie kilku zdjęć na danym profilu, skomentowanie przynajmniej jednego z nich i na końcu kliknięcie przycisku "follow". Według wszelkich zmiennych, takie zachowanie przynosi największy efekt.

Moim zdaniem, ta moda szybko nie przeminie. Lubimy być zauważani i doceniani. Instagram daje nam właśnie taką możliwość. Jednak pamiętajcie o jednym. Żeby być atrakcyjnym dla innych, musicie przede wszystkim być prawdziwi w tym co publikujecie. Oczywiście, możecie pokazywać siebie jako zupełnie kogoś innego, jednak, to prędzej, czy później zwróci się przeciwko Wam. Bądźcie prawdziwi, róbcie fajne zdjęcie, a obserwatorzy na pewno, to zauważą i docenią.