wtorek, 3 lutego 2015

"What Katie Ate, Prosta kuchnia w dobrym stylu" - Katie Quinn Davies

Książka, którą dzisiaj chce Wam polecić, po prostu owładnęła moim sercem. To, jak jest w niej przedstawione jedzenie to dla mnie majstersztyk. Gdybym miał możliwość wydania własnej książki, chciałbym żeby wyglądała ona właśnie w ten sposób. Autorka, znana na całym świecie blogerka, przeniosła fotografię kulinarną i opisywanie przygotowania dań, na zupełnie inny poziom. Przyznam się Wam, że czasem wieczorami, ściągam to książkę z mojej półeczki kulinarnej i przeglądam ją sobie przed snem. Od razu lepiej mi się śpi.


To, co przede wszystkim ujęło mnie w tej pozycji, to zdjęcia. Są piękne, wysmakowane i widać, że robiła je osoba, która potrafi gotować i wie, że kuchnia i jedzenie, to także serce, które trzeba zostawić na talerzu. Zdjęcia są różne, nie tylko kulinarne, niektóre pokazują świat autorki, jej wspomnienia i rzeczy, które są dla niej ważne.


Jeśli chodzi o same przepisy, to są one proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Znajdziecie tutaj, propozycje na śniadanie, lunche, sałatki, kanapki, drinki, obiady przekąski, sosy oraz desery. Przepisy opatrzone są krótka historią, która zawsze jest pełna emocji, wspomnień i serca jakie autorka włożyła w tą publikację.


Fajne, jest też to, że znaleźć tutaj można kilka fajnych porad jak urządzić kuchnię, alb przygotować konkretne produkty. Autorzy, czasem zbyt skupiają się na przepisach, zapominając, że czytelnik chciałby dostać, też coś więcej. Każdego z nas, interesuje przecież, to jak wybrany przez nas autor czaruje w kuchni. Katie, o tym nie zapomniała. Za to, należy jej się ogromy plus. Polecam Wam tą książkę serdecznie, choćby tylko po to, żeby spojrzeć sobie przed snem na piękne zdjęcia i śnić o smakowitych daniach.