czwartek, 26 lutego 2015

Kilka słów o... mandarynkach

Mandarynki uwielbiam, mógłbym je jeść codziennie. Kiedy, jest na nie sezon, zawsze kupuje je często. Warto je mieć w swoich domach, bo poza swoim smakiem mają jeszcze wiele wartości, które dobrze wpływają na nasz organizm.


Zawierają choćby nobiletynę, która pomaga w walce z otyłością. Jednak ten flawanoid wspomaga również zapobieganie cukrzycy typu drugiego i dobrze wpływa na walkę z miażdżycą. Dzięki zawartości witamin A i C, idealnie wspomagają naszą odporność. Warto więc, jeść je w okresie podwyższonego ryzyka zachorowań, czyli jesienią i zimą.

                 

Zawarta w nich witamina A, poprawia również kondycję skóry i bardzo dobrze wpływa na nasze oczy. Chroni ona przed takimi chorobami jak jaskra czy zaćma. Mandarynki, warto podawać najmłodszym, gdyż bardzo dobrze wpływają na rozwój kości i stawów.

                 

Na koniec warto też dodać, że zawarte w nich przeciwutleniacze spowalniają procesy starzenia. Oczywiście, nie spowodują one, że nagle odmłodniejemy, jednak na pewno, regularne ich spożywanie, pozwoli nam dłużej cieszyć się witalnością naszej skóry i całego organizmu.