wtorek, 26 maja 2015

"Wiem, co jem. Przepisy z programu." - Kasia Bosacka, Aleksandra Misztal

Tym razem, chcę Was zabrać w podróż po zdrowych i smacznych przepisach. Wszystko za sprawą książki jaka trafiła w moje ręce, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Publicat. Na początku, nie byłem do niej przekonany, bo jakoś nie przepadam za Panią Bosacką. Jednak po dogłębnej lekturze, stwierdziłem, że jest to wartościowa pozycja, która w niejednym domu powinna się znaleźć.


To, co na pewno spodobało mi się w książce to brak standardowego podziału na śniadania, obiady czy kolacje. W tej książce, wszystko podzielone jest w zupełnie inny sposób. Na przykład, rozdział "Co tygrysy lubią najbardziej", prezentuje przepisy na dania najczęściej pojawiające się w naszych domach. Jest tutaj pizza, frytki czy hamburger. Jednak wszystko w wersji na lekko, która na pewno przysłuży się naszym żołądkom.

                 

W książce znajdziecie też proste i bardziej skomplikowanej przepisy. Jednak zawsze będą to dania, które nie tylko mają sprawić, że poczujemy się lżejsi, ale tez dostarczyć naszemu organizmowi, potrzebnych witamin i mikroelementów.


Wszystko napisane jest prostym i lekkim językiem. Bardzo miło spędza się czas przy lekturze tej książki. Każdy z przepisów opatrzony jest krótkim wstępem. Znajdziemy w nich informacje o wartościach danej potrawy lub ciekawostki czy dane statystyczne na temat naszych nawyków żywieniowych. Jak dla mnie, pozycja godna uwagi. Polecam :)